Close
מצברים מומלצים

כמה עולה להחליף מצבר למכונית ?

כמה עולה להחליף מצבר?

תלוי כמובן את מי שואלים. בדיקה קצרה ברשת מגלה כי טווח המחירים הוא רחב ומשתנה.

המחירים של מצברים (חדשים) מתחילים לרב ( אל תתפסו אותנו במילה) ב 379 שקלים (מקור מידע) במידה ואתם מגיעים לחנות לבצע התקנה. כמו כן במידה ותרצו לבצע התקנה בביתכם של המצבר ומשלוח מיוחד תהיה עלות שמשתנה בהתאם למיקום שלכם…

בנוסף המחיר משתנה בהתאם לרמת האמפר של המצבר, כל רכב זקוק למד אמפר שונה!

הגעתם למצב שבו אין ברירה והמצבר סיים את תפקידו וחדל מלפעול? אתם עומדים בפני קנייה של מצבר חדש ומבולבלים? המדריך הבא ינסה לסייע לכם.

ראשית, מהו מצבר? סוללה חשמלית שהיא תחנת הכח של הרכב. ללא המצבר, הרכב יעמוד דומם בחניית הבית שלכם. הוא אחראי על התנעת הרכב, מספק כח למנוע וחשמל למערכות החשמליות השונות ברכב. "הזוללות" העיקריות ממנו הן מערכת האורות, האזעקה, מערכת הניווט, מערכת המיזוג וכו'. המערכות הללו יכולות להתריע על סוללה חלשה, שעתידה להסתיים. אם האורות נהיים חלשים, האזעקה לא עובדת כראוי וישנו קושי בהתנעת הרכב בבוקר, רצוי להיערך להחלפת הסוללה.

רוצים לדעת ממה מורכב מצבר לרכב ? קראו את הפוסט באתר מצברלרכב.com

מחיר המצבר מושפע מהגורמים הבאים:

  1. אחריות – משך זמן האחריות משפיע על המחיר. לרוב, מצברים חדשים יגיעו עם תעודת אחריות למשך שנה לפחות. העדיפו שתקופת האחריות תהיה ארוכה יותר.

מצבר משומש יוזיל אמנם את עלות ההשקעה, אך הוא יגיע ללא אחריות כלל או עם אחריות למשך חודשים בודדים. מצבר משומש יכול להועיל במצבים בהם אתם יודעים כי תחליפו את הרכב בקרוב ואתם זקוקים לפיתרון מיידי וחסכוני.

במקרים אחרים, העדיפו מצבר חדש. הוא עולה יותר בטווח הקצר אך משתלם יותר לטווח הארוך.

  1. איכות המצבר – מצבר איכותי יעלה יותר ממצבר זול. יחד עם זאת, הוא יבטיח לכם תוחלת חיים ארוכה ועמידות בפני תנאי חום קשים ודרכים בעייתיות. העדיפו שהמצבר יהיה אמין, חזק ואיכותי.
  2. נתונים טכניים – קיבולת המצבר נמדדת ביחידות של אמפר לשעה. רכב גדול צורך יותר חשמל ועל כן הוא זקוק למצבר גדול ועוצמתי יותר.
  3. נתקעתם עם מצבר שאינו מתניע? כנראה שתשלמו יותר. מחקרים מראים כי נהגים ישראלים רבים מחכים עד לרגע שבו המצבר יתרוקן לחלוטין כדי להחליפו.

רצוי להחליף מצבר בזמן כדי להימנע מלהיתקע בבית במקרה הטוב, ובצד הכביש במקרה הרע, ולחכות לגרר שעלול לגבות מכם מחיר כפול.

תמרור תחנה להחלפת מצבר
תמרור מיקום להחלפת מצבר בצד הכביש

מתי צריך להחליף מצבר?

רכב שאינו מתניע לא מעיד ישירות על כך שעליכם לרוץ ולקנות מצבר. ייתכן ומקור התקלה אינו נובע מהמצבר. תוחלת החיים הממוצעת של מצבר נעה בין שלוש לארבע שנים, תלוי באיכות המצבר.

רצוי להחליף מצבר לקראת התפוגגות תוקפו.

המלצה לקריאה: המדריך המלא לרכישת מצבר חדש לרכב שלכם

רצוי להיערך לקנייה לפני עונות הקיץ והחורף, משום שבזמן זה עלות המחירים מתייקרת הודות לשימוש תכוף יותר במערכות המיזוג המעמיסות על המצבר.

כיצד לתחזק את המצבר?

רצוי לוודא שאיש מקצוע מוסמך יבדוק את הרכב אחת לשנה. הוא יבדוק את מפלס המים, את המצב החיצוני של המצבר ואת החיבורים.

אם אתם בעלי ניסיון מתאים, תוכלו לבדוק את הרכב בעצמכם כדי לאתר תקלות אפשריות. הצטיידו בלבוש ממוגן, כפפות ומשקפיים וצאו לדרך.

ראשית, בחנו את קופסת המצבר החיצונית וודאו שאין עליה שקעים או סדקים. כעת, תוכלו להתקדם לשלב הבא שכולל בדיקה של הכבלים כדי להימנע מכבלים רפויים או קרועים.

במידה וזיהיתם תקלה מסוג זה, יש להגיע לחשמלאי מוסמך שיחבר בחוזקה את הכבלים.

השלבים הבאים כוללים בדיקה של החיבורים ונזקי חלודה. רצוי למרוח שמן ווזלין או חומר דוחה רטיבות אשר ייסיעו לשימור והפחתת הקורוזיה.

וכמו שלמפלס הכנרת יש נקודה שאנו עוקבים אחריה כך גם למצבר…לבסוף, בדקו את מפלס המים אם המצבר שברשותכם הוא מצבר "רטוב". זו בדיקה חשובה במיוחד בעונות הקיץ החמות. במידת הצורך, הוסיפו 3 ממ' של מים מזוקקים.

אם אתם לא סגורים על איך לעשות זאת כראוי, מומלץ לבדוק את הרכב במוסך מהימן או להזמין את שירותיו של איש מקצוע מיומן אליכם לבית.

לעוסקים בתחום המצברים באזור מגוריכם בקרו וקראו מידע נוסף באתרים הבאים:

  1. נחמן מצברים
  2. מאור מצברים לאופנועים

מצברים מומלצים להחלפה

מצברים מומלצים

אנו ממליצים בחום על מוצרי שנפ \Varta \וולטה ומצברי מוטלו

בהצלחה!

המלצה נוספת לקריאה: שוב נתקע הרכב? טיפים לרכישת מצבר חדש

© 2021 Gaz.org.il | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.