רוצה לשפר עמדות בחשבון הגז שלך
מלא פרטיך כאן ותן לחברות הגז לחזר אחריך
האם מדובר בגז מרכזי?
 

כל הדרכים להורדת מחירי הגז פתוחת בפניך.

במקום לרדוף אחרי חברות הגז, תנו להן לחזר אחריכם. מלאו את הפרטים ואנו נעביר אותם אל חברות גז שתוכלנה ליצור עמכם קשר.
 
להלן תשובות לשאלות נפוצות. מעת לעת נשיב כאן על שאלות נוספות המתקבלות אצלינו. מאגר נוסף של שאלות ותשובות נמצא באתר משרד התשתיות.
מה ההבדל בין גז מרכזי לגז בבלונים?
 
יש 2 שיטות עקריות לצריכת גז:
 
שיטה אחת היא בלוני גז המחוברים ישירות לכיריים ללא מונה.
השיטה השנייה היא מאגר של גז מרכזי המספק גז לקבוצה של צרכנים, כאשר כל צרכן מחובר למונה ומשלם עבור כמות הגז שהוא "שאב" מהמערכת המרכזית.
 
הגז המרכזי מסופק לעיתים באמצעות צובר גז - מיכל גז תת קרקעי גדול, ולפעמים באמצעות קבוצה של מספר בלוני גז גדולים המחוברים זה לזה ומספקים מצבור גז המשמש את כלל הצרכנים המחוברים אליו.
 
חזרה מעלה
אז מה עדיף? גז מרכזי או גז בבלונים?
 
בכל שיטה יש יתרונות וחסרונות.
 
בגז בבלונים, אין מחויבות לחברת גז קבועה, המעבר בין חברות קל ופשוט, ניתן לערוך סקר שווקים לפני כל הזמנת גז וכך לשלם תמיד את המחיר הנמוך ביותר.
בנוסף, בגז בבלונים אין תשלום חודשי קבוע - משלמים רק עבור הגז עצמו. החסרון היחיד הוא שצריך לזכור תמיד להזמין בלון גז חדש כאשר הבלון הישן מתרוקן. שיטה זו היא חסכונית ביותר אולם היא מתאימה בעיקר לבתים פרטיים שיש בהם מקום לתשתית גז.
 
בגז מרכזי אין צורך להזמין גז. ישנה אספקה שוטפת וקבועה של גז מהמלאי המרכזי, אולם המחירים יותר גבוהים בעיקר בשל העול הכבד של "דמי השימוש הקבועים" לעיתים דמי השימוש הקבועים גבוהים יותר ממחיר הגז עצמו שהמשפחה צורכת.
דמי השימוש הקבועים מלווים אותנו גם כשאנו בחופשה, גם כשאיננו מבשלים וגם כשאנחנו בחו"ל. גם המחיר לקוב גז - בגז מרכזי - גבוה במקרים רבים ממחיר של כמות גז זהה בבלונים.
 
המסקנה היא שמוטב לצרוך גז בבלונים או לחפש חברה שמוכנה להסתפק במחירים נמוכים של דמי השימוש ושל כל קוב גז.
 
חזרה מעלה
אני רוצה להוריד את מחירי הגז מה עליי לעשות?
 
ראשית, יש לברר מה המחיר שאתה משלם ביחס לצרכנים אחרים. אתר זה יכול לסייע לך לקבל את הנתונים.
 
לאחר מכן ניתן לבחור האם לקיים מו"מ עם החברה הנוכחית או לפנות לחברה אחרת. דרך המלך היא לעשות את שני הדברים במקביל כפי שמתואר בתשובות הבאות.
 
 
 
 
חזרה מעלה
משא ומתן עם החברה הנוכחית - כיצד?
 
יש לפנות אל חברת הגז ולבקש ממנה להוריד את המחיר!
 
על מנת להחליף חברת גז יש צורך להחתים את השכנים (כפי שמוסבר בשאלות הבאות) על הסכמה להחליף חברה.
 
חברת הגז חייבת לספק לך את רשימת הדיירים המחוברת למערכת הגז המרכזי.
 
בדרך כלל די בפנייה לחברה בבקשה לקבל את רשימת הדיירים על מנת שהחברה תבין כי אתם בדרך הנכונה ותפתח אתכם במו"מ.
 
אם כבר יש בידיכם חתימות של הדירים על הסכמה להחליף חברה, החברה שלכם תגלה בדרך כלל הרבה יותר גמישות במו"מ.
 
חזרה מעלה
ואם אני רוצה לבדוק מחירים בחברות אחרות
 
חברות גז מתחרות אמורות לשמוח מאוד לתת לכם הצעת מחיר.
 
לשם קבלת הצעת מחיר ניתן להגיש פנייה באמצעות האתר או ליצור קשר עם החברות השונות באופן עצמאי. רשימת החברות המורשות מופיעה באתר משרד התשתיות.
 
חשוב לדעת:  אם חברה ארצית מסויימת נותנת לצרכנים באזור שלכם מחיר מסויים - היא חייבת לתת גם לכם הצעת מחיר דומה לזו שהצרכנים האחרים באזור שלכם משלמים. באמצעות האתר אתם יכולים לדעת כמה משלמים צרכנים אחרים באזור.
 
אם החברה החדשה מסרבת לתת לכם מחיר דומה לזה שהיא נותנת ללקוחותיה האחרים את יכולים להתלונן נגדה במשרד התשתיות והיא עלולה להיות מחוייבת בקנס משמעותי.
 
 
 
 
 
חזרה מעלה
כיצד האתר יכול לסייע לנו בהורדת המחירים?
 
זירת הגז מאפשרת לכם לבקש מחברות גז לפנות אליכם עם הצעות מחיר. נוח יותר ויעיל יותר, שהחברות רודפות אחרינו ולא אנחנו אחריהן.
 
אפשרות אחרת שאנו מציעים היא שאנו נבצע עבורכם מעין "מכרז" בין חברות הגז, נקיים איתן מו"מ בשמכם ונגיש לכם את ההצעה המשתלמת ביותר שהשגנו.
 
חזרה מעלה
כמה חברות גז פועלות בישראל?
 
בישראל פועלות חברות גז רבות. רובינו מכירים רק את הגדולות שבהן, אולם באתר משרד התשתיות ניתן למצוא רשימה של כמה עשרות חברות המחזיקות ברישיון רשמי. 
 
 
חזרה מעלה